Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход | RSS Четверг, 28.03.2024, 14:02






 
200

Каталог статей

Главная » Статьи » Классному руководителю » Материал на классный час

Инструктаж по правилам дорожного движения
Мета. Виховувати навички свідомої дисциплінованої по¬ведінки на вулиці, дорозі, у громадському транспорті. Закрі-пити знання з Правил дорожнього руху.
Обладнання. Сигнальні картки, дорожні знаки, кросворд, гра «Допоможи Незнайкові», «Пам'ятка».
Хід уроку
Діти! Зараз у нас з вами урок з Правил дорожнього ру¬ху. Це не звичайний урок, а урок на якому ми під-ведемо підсумки нашої роботи. Урок-гра, урок-змагання, урок-казка.
Тема сьогоднішнього уроку: «Ігри та змагання з Правил безпечної поведінки учнів на вулицях і дорогах».
Сьогодні ми з вами відвідаємо театр «Зелений вогник» і подивимося казку «Незвичайні пригоди Бухан-чика».
Але щоб потрапити до театру, нам потрібно відімкнути двері ключем. Ключ, скажу я вам по секрету, ле-жить ось у цьому кошику під сімома замками. Щоб відімкнути ці замки, вам потрібні ключі, які ви будете здобу-вати по до¬розі до театру.
Шлях цей нелегкий. Треба бути уважним, дисципліно¬ваним, мужнім, сміливим, наполегливим.
Ось послухайте, що сказав льотчик, тричі Герой Ра¬дянського Союзу І.М. Кожедуб: «Сміливість, наполег-ливість, мужність виховуються у простих, іноді буденних справах, у спорті, а не «лихацтвом» на дорогах. Порушення ж правил дорожнього руху — це просто недисциплінованість. А недисципліновані люди ніколи не бувають смі-ливими. Треба виховувати у собі волю, тамуючи нерозумне бажання проїхати на підніжці, зіскочити з трамвая. Воля — це необхідна якість сміливої людини».
Працювати ми з вами будемо за таким планом.

План уроку
1. Конкурс на кращого знавця дорожніх знаків.
2. Допоможи Буратіно розставити дорожні знаки.
3. Цікавий кросворд.
4. Відгадай!
5. Допоможи Незнайці.
6. Конкурс на кращого регулювальника.
7. По секрету всьому світу. Пам'ятка.
8. Ми у театрі.
9. Нагорода переможців.

Вирушаємо в дорогу ось на цьому автомобілі (показує малюнок).
— Чи можемо ми вирушити на ньому? Чи не затримає нас інспектор дорожнього руху?
— Який номерний знак підходить до цієї машини?
Пристебніть пасок безпеки. Беріть кермо у руки. Щас¬ливої вам дороги!
Щоб не трапилося з вами аварії у дорозі, ми повинні повторити дорожні знаки.
1. На які групи поділяються дорожні знаки?
а) забороняючі
б) зобов'язуючі
в) попереджувальні
г) знаки сервісу
г) знаки приорітету
д) інформаційно-вказівні.

2. Допоможи Буратіно розставити дорожні знаки.
Подивіться уважно на малюнок та на знаки. Хто зможе допомогти Буратіно розставити знаки?

3. Вікторина.
1. Особа, яка перебуває поза транспортним засобом на дорозі. (Пішохід)
2. Частина дороги призначена для руху пішоходів. (Тротуар)
3. Випередження одного або кількох транспортних за¬собів. (Обгін)
4. На який сигнал світлофора пішоходу забороняється рухатися? (На червоний)
5. Місце, де перетинаються дороги. (Перехрестя)
6. Особа, яка керує будь-яким транспортним засобом. (Водій)
7. Будь-яка вулиця, що використовується для руху. (Дорога)
8. На який сигнал світлофора можна рухатися? (Зелений)
9. Двоколісний механічний транспортний засіб. (Мопед)

4. Відгадай.
Допоможи Крокодилу Гені відгадати загадки.
Підморгне зеленим оком — Ми йдемо.
Підморгне червоним оком — Стоїмо. (Світлофор)
Я не їм вівса і сіна,
Дайте випити бензину.
Усіх коней обжену,
Кого хоч наздожену. (Машина)

Маленькі будиночки по місту біжать,
Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять. (Трамвай, автобус, тролейбус)

З рогами, а не коза,
Є сідло, а не кінь,
З педалями, а не рояль,
З дзвінком, а не двері. (Велосипед)
Полотно, а не доріжка,
Кінь біжить сороконіжка. (Потяг)
Земля дрижить, Силач біжить,
Довгий хвіст дугою Тягне за собою. (Тепловоз)
Тримаюсь лише на ходу,
А як зупиниш — упаду. (Велосипед)
Він шоферу заважає
Небезпечну вибрать путь,
Від біди оберігає.
Ніби всіх попереджає —
Обережним завжди будь
І про мене не забудь! (Світлофор)
5. Допоможіть Незнайкові.
Незнайко розсипав букви.
Відгадайте, що тут написано. (Таблиця-плакат). «Будь прикладом для малюка!».
6. Конкурс на кращого регулювальника.
— А зараз проведемо конкурс на кращого регулюваль¬ника.
Уявіть собі, що ви стоїте на дорозі та регулюєте рух.
7. По секрету всьому світу.
— Поки наші артисти підготуються, миз вами прочи¬таємо «Пам'ятку», яку нам подарував Світлофор. Цю
пам'ятку ви наклеїте в щоденник.
8. Ми у театрі.
— Ось ви і здобули всі ключі.
Відкривайте швиденько замки, діставайте ключ і — вперед!
Увага! Вистава починається.
(Діти дивляться виставу «Незвичайні пригоди Буханчи¬ка»).
9. Нагородження переможців.
— Вам сподобався спектакль?

Пам'ятка

1. Ходити по тротуарах і пішохідних доріжках треба, дотримуючись правої сторони.
2. Узбіччям ходити тільки тоді, коли немає без¬печнішого шляху. При цьому йти тільки назустріч руху транспорту і у світлу пору доби.
3. Перед тим, як починати перехід через дорогу, вули¬цю, зупинитися і приготуватися до переходу.
4. Перетинати проїжджу частину по позначених пішохідних переходах. Точно виконувати сигнали світ-лофора і регулювальника.
5. При відсутності у зоні видимості переходу чи перех¬рестя, переходити дорогу, вулицю, залізничний пе-реїзд під прямим кутом до краю проїжджої частини на ділянці, де вона добре проглядається в обидві сторони.
6. Іти, а не бігти через дорогу.
7. Допомагати переходити вулицю тим, хто цього пот¬ребує (незрячим, людям похилого віку, малюкам).
8. Стримувати тих дітей, які своєю недисциплінованою поведінкою створюють аварійні ситуації на доро-гах.
9. Бути вихованим, культурним. Виконувати всі обов'язки пасажира.
10. Коли станеш велосипедистом, дотримуватися пра¬вил їзди на велосипеді.
11. У разі дорожньо-транспортної пригоди надавати можливу допомогу потерпілим і повідомити про при-го¬ду міліцію.

Категория: Материал на классный час | Добавил: а1974а (15.05.2009)
Просмотров: 3837 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 4.2/8 |
Всего комментариев: 1
1 kseniy  
0
Спасибо, очень интересный материал



Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Личное
Добро пожаловать,

Гость!

Профиль | Сообщения ()
Мои материалы

Выход

«Методичний портал»



Расслабься ;-)



Наши друзья

Торезская специальная школа-интернат

Слово вчителя

Все для учащихся (экономика)

Симонівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Powered by BannerFans.com Мариупольский УВК "Лицей-школа № 14"

Веб-круг друзей



Освітній портал

2000 разработок для учителя
Сейчас на сайте:

Коментариев: 354
Сообщений на форуме: 41/127
Файлы для скачивания: 191
Статьи: 107




nina(46), lucie(78), olganmr(44), ynikolenko(43), мама(64), Вераалф(45), Svetik_L-76(48), kolory(38), Alise(27), АфонЯ(32), serhey(52)
Сегодня нас посетили:
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Copyright MyCorp © 2024
Сделать бесплатный сайт с uCoz